Rezultati 1/8 finala - donji deo žreba - muškarci i 3. kolo muskih dublova
Rezultati 1/8 finala - gornji deo žreba za žene
Danas su ne terene Roland Garrosa izašla naša dva preostala predstavnika u singl konkurenciji.
Novak Đoković i Jelena Janković.

Robby Ginepri (USA) - (3)Novak Đoković(SRB) 1:3 (4-6, 6-2, 1-6, 2-6)
Novak je meč odigrao na stadiorugi Philippe Chatrier kao prvi u  prepodnevnim satima (11:00)
Prema očekivanju Ginepri je pružio veoma snažan otpor iako to na prvi pogled prema rezultatu ne izgleda tako.
Prvi set je Novak dobio sa 6-4 posle dosta izjednačene igre.
Drugi set je Ginepri dobio veoma lako čak sa 6-2.
U ovom setu Novak je delovao potpuno izgubljeno.
A onda, u trećem Novak prikazuje sav svoj raskošni arsenal udaraca.
Izvrsno igra i iz svih raspoloživih pozicija pogađa protivničko polje.
Odmah na početku pravi brejk, pa zatim još jedan i rezultat je 4-0 a odmah zatim i 5-0.
U 6-tom gemu se i ne trudi da dobije set a onda u 7. na svoj servis osvaja set.
Ginepri je bio potouno izgubljen.
U sledećem setu, verovatno pod utiskom debakla iz prethodnog, Ginepri odmah gubi gem na svoj servis, pa zatim još jedan.
Novak ponovo ima 4-0.
Do kraja Đoković rutinski završava set i meč.

U međuvremenu je Jurgen Melzer(AUT) savladao svog protivnika Teimuraza Gabashvilia(RUS) sa 3:1 (7-6, 4-6, 6-1, 6-4) tako da će on biti protvnik Novaku u sledećem kolu.
<..>
Svoj meč iz prvog kruga u juniorskoj konkurenciji za devojčice, koji je prethodnog dana prekinut zbog mraka Natalija Kostić je uspešno okončala.
Drugi set Natalija je izgubila sa 6-4 iako je u tom setu rano napravila brejk (opisano prethodnog dana).
U trećem odlučujućem setu njena protivnica je kod 3-5 servirala za ostanak ali je taj gem izgubila a samim tim i meč.
Ovako izgleda statistika meča.

(3)Jelena Janković(SRB)- (23)Daniela Hantuchova(SVK) 2:0 (6-4, 6-2)
Jelena je odigrala meč u velikom stilu.
Na samom početku meča imala je malih poteškoća. Vrlo je teško dobijala svoje gemove uglavnom nakon izjednačenja i na razliku ali nije dozvolila protivnici da napravi brejk. U devetom gemu Jelena pravi brejk a u sledećem osvaja set.
Na samom početku drugog seta Jelena oduzima servis Hantuchovoj. Zatim osvaja sledeći gem na svoj servis i ponovo pravi brejk. Ovde se već videlo da Jelena ima punu kontrolu terena i meča. Sledeći gem na svoj servis dobija i rezultat je 4-0. Do kraja meča svaka osvaja gemove na svoj servis za konačnih 6-2.
Na taj način Jelena se potpuno revanširala Danieli za nedavni poraz u Beogradu.
Evo statistike meča.

Sledeća protivnica je Yaroslava Shvedova(KAZ) koju sam ja proglasio za zvezdu dana (dan 7.) zajedno sa Teimurazom Gabashvilijem(RUS). Shvedova je nakon Klezbanove savladala Jarmilu Groth(AUS) Slovakinju koja živi u Australiji sa 2:0 (6-4, 6-3).